Privacy Policy

workshop in Prague 17-19 June

(English version below)

MIA-C-PHOTOGRAOHY-5333Andrea Ropes je italský rigger z Modeny s více než deseti lety zkušeností s japonskou bondage. Od roku 2015 se věnuje vázání profesionálně, vystupuje a učí na workshopech v Itálii a Evropě.

Když narazil na první fotku shibari, uchvátilo jej. Začal se mu věnovat jako formě umění, nejdříve samostudiem, pozdějí pod učiteli jako Kanna Nawashi, Haruki Yukimura, Hajime Kinoko, Rope Bobmarks, Otonawa, Bingo Shigonawa. Více se o Andrea Ropes dozvíte na jeho stránkách a videích z jeho vystoupení.

„Andrea Ropes jsem poprvé potkal v roce 2012 na festivalu japonského vázání v Londýně. Od té doby jsou pro mě jeho kreativní vystoupení velkým zdrojem inspirace. Jeho vázání je technicky dokonalé a nápadité.“ Soptík

Program workshopů:

 • pátek 20:45-22:45: Workshop Třetí provaz Takate kote
 • sobota 11:00-18:00 Workshop Částečné a plné závěsy
 • sobota 20:00-24:00 Shibari Night s vystoupeními
 • neděle 11:00-18:00 Workshop Částečné a plné závěsy

Páteční workshop se zaměří na třetí provaz Takate kote a jeho výhody/nevýhody v závěsech. Víkendový workshop bude věnován částečným a plným závěsům, případně dle pokročilosti přechodům mezi pozicemi. Zvláštní pozornost bude věnována hip harnessu a futumomu, které jsou klíčové pro většinu závěsů. Naučíte se, která varianta těchto dvou úvazů bude vhodnější pro vašeho partnera.

Pokročilost

Workshop je určený mírně pokročilým až pokročilým. Účastníci musí být schopni uvázat dobré Takate kote (gote) v jakémkoliv stylu vázání. Na víkendový workshop je vhodné mít alespoň základní zkušenosti s částečnými/plnými závěsy. Při schvalování registrace může být brán zřetel na pokročilost.

Další informace

MIA-C-PHOTOGRAOHY-5271-2Vezměte si s sebou:

 • pohodlné oblečení na vázání
 • bezpečnostní nůžky
 • 10 jutových nebo konopných provazů
 • kruh nebo karabiny na zavěšování

Na místě bude dostatek podložek, nemusíte si tak brát vlastní.

Kapacita workshopů je omezena. Na workshopy je povinná registrace (registrační formulář je na konci této stránky). Registrace se provádí za pár, tj. 2 osoby. Pro potvrzení rezervace je nutná platba předem. Bankovní spojení bude zasláno při registraci. Místo na workshop je rezervováno až zaplacením účastnického poplatku. V případě nízkého počtu účastníků může být workshop zrušen s plným vrácením peněz. Všechny workshopy budou v angličtině s možností překladů složitějších výrazů/pasáží.

Workshop konat v pražském Karlíně. Přesná adresa vám bude zaslána po registraci.

 

English version

Andrea Ropes is an italian rigger based in Modena with over a decade of experience in japanese rope bondage (aka shibari or kinbaku). Since early 2015 he became professional and he is often traveling around Italy and Europe performing and teaching workshop.

He discovered shibari after he stumbled across a photo of it, and found himself instantly captivated. He began to pursue it as a form of art, initially teaching himself the techniques, and later attending lessons with teachers such as Kanna Nawashi, Haruki Yukimura, Hajime Kinoko, Bob Ropemarks, Otonawa, Bingo Shigonawa, etc. He continues to learn constantly. He has performed, and taught workshops around Italy and Europe.

Workshops

Friday 17.6.2016:

 • 20:45-22:45: Workshop The third rope of Takate kote

Saturday 18.6.2016:

 • 11:00-18:00 Workshop Semisuspension and suspension
 • 20:00-24:00 Shibari Night with performances

Sunday 19.6.2016:

 • 11:00-18:00 Workshop Semisuspension and suspension

This intensive weekend is about some very common and tecnical pattern like:
– Takate kote 3rd rope
– koshinawa (hip harness) and futomomos
– semisuspension and suspension

On Friday you will learn the 3rd rope pattern and the pros and cons for the use in suspension.
On Saturday and Sunday we will study semi suspension and suspension including Koshinawa and Futomomo. Both are somethings you must have in your skills if you want to move to suspension, and learn which one could fit better to your bunny will makes the difference from a painful to a good suspension.

Additional information

 • all workshops in English
 • registration using form below
 • advance payment required


Una replica a “workshop in Prague 17-19 June”

 1. […] per la primissima volta a Praga. Ero là con Clementine Poulain per insegnare in un paio di Workshops e per fare performance. Abbiamo passato veramente dei bei momenti e spero di riuscire a […]

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.